Loe

Vanemuises esietendub balletilavastus „Kaunitar ja koletis“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

9. märtsil kl 19 esietendub Vanemuise suures majas ballett „Kaunitar ja koletis“, mille autoriks on koreograaf ja lavastaja Silas Stubbs. Ta lõpetas 2006 Elmhursti Balletikooli Suurbritannias. On töötanud balletiartistina Suzhou Balletiteatris Hiinas ja alates 2008 Vanemuise teatris.

„Kaunitar ja koletis” on noore vanemuislase debüütlavastus. Ballett tõotab tulla mänguline ja fantaasiaküllane, fookusesse tõstetakse kõik see, mis toimub tegelaste hinges. Peakangelased on unistajad, kes elus kuidagi kohta ei leia ja omavahelistest erinevustest hoolimata mõistavad ootamatult, et tajuvad maailma üsna sarnaselt. See on lugu armastusest ja sisemisest ilust.

„Kui sain võimaluse oma balleti loomiseks, teadsin, et tahan jutustada lugu millega inimesed end samastada saavad. „Kaunitar ja koletis“ on kuulsamaid muinasjutte, mis kunagi kirjutatud. Lugu armsast ja vaprast tüdrukust, kes hakkas armastama koletist, on jutustatud erineval moel mitu sajandit. Mitmete versioonide lugemine pani mind mõtlema ilu kontseptsioonile – on see päriselt peidus meie sees või nähtaval väljas? Minu ballett on mõjutusi saanud „Kaunitari ja koletise“ varasematest versioonidest, aga ka mitmetest uuematest lugudest, nagu „Jumalaema kirik Pariisis“, „Ooperifantoom“, „King Kong“ ja „Edward Käärkäsi“. Kõik need lood keskenduvad vaid ühele – sellele, kuidas välimus mõjutab meie kohta ühiskonnas.“

Lavastuses on kasutatud Aleksander Glazunovi, Malcolm Arnoldi ja Joaquin Turina heliloomingut, muusikajuht on Lauri Sirp, kunstnik Iir Hermeliin ja kostüümikunstnik Louise Flanagan Suurbritanniast, valguskunstnik Andres Sarv. Peaosades Anthony Maloney, Lawrence Massie, Hayley Blackburn, Nashua Mironova, Ilja Mironov, Brandon Alexander. Lisaks osalevad lavastuses Vanemuise sümfooniaorkester ja balletitrupp.

05.03.2013