Loe

Vanemuises algavad suvelavastuse „Peko“ proovid

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Täna, 24. mail algavad Vanemuises suvelavastuse „Peko“ proovid. Muistne muinasrokk esietendub 1. juulil kell 20 Värska Laululaval.

„Peko“ autor on Kauksi Ülle ning kaasautorid Ain Mäeots, Siret Paju ja Olavi Ruitlane.
Lavastab Ain Mäeots, kunstnikutöö teeb Iir Hermeliin (Tallinna Linnateater), helilooja on Kristjan Priks ning liikumisjuht Janek Savolainen.

Lavastuse nimiosa hakkab mängima Andres Mähar. Peko isa roll kuulub Arvo Kukumägile, keda sai viimati teatrilaval näha seitsme aasta eest.

Teistes osades – Sandra Uusberg (Tallinna Linnateater), Birgit Õigemeel, Juss Haasma, Merle Jääger, Marje Metsur, Riho Kütsar, Tanel Jonas, Ott Sepp, Maarja Mitt, Tarmo Tagamets (Võru Linnateater). Lavastuses osalevad ka ansambel Zetod, Pärimusteater “Taarka” noortestuudio ja laulukoorid.

„Peko“ on muistne muinasrokk seto ajaloo ja seto pärimuse põhjal. Peko – on ta õieti kuningas või seto jumal? Nii küsitakse seda nime kuuldes. Vahest on ta hoopis seto mees oma maal – ida ja lääne vahel omast kinni hoidmas. Kas Peko sünnib muistsel ajal või siinsamas ja nüüd? Kas ennem muutub inimene või maailm? Kuidas saada vihm Venemaale? Kas viia küünal kirikusse või viljasaagist osa kivi peale? Kumb on kõvem isamees – Koll´a või Essu? Keda võtta, keda jätta? Nalja nabani, verd varvasteni?

Ajavahemikus 1. juulist kuni 10. juulini antakse Värskas kokku kaheksa etendust. Vanemuise teater on etenduste ajaks Tartu ja Värska vahele sõitma pannud ka teatribussi. Pileteid teatribussile saab osta Vanemuise kassast. „Peko“ etendustele eelneb laat, kus saab nautida seto toitu ja rahvuslikku muusikat ning osta kohalikku käsitööd.

Teater ei soovita etendust lastele. 
 

24.05.2011