Loe

Vanemuises algasid „Queeni“ proovid

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Lavastaja Mare Tommingas alustas täna proove kontsertlavastusega „Queen – The Doors of Time“, mida etendatakse maikuus vaid 15 korral Tartus Vanemuise teatri suures majas.

15. mail esietenduv „Queen – The Doors of Time“ põhineb legendaarse rockansambli Queen loomingul. „Maailma rockmuusikaajaloos on Queenil täita sama oluline ja ainulaadne roll, kui eesti rockiajaloos näiteks Rujal,“ ütles Tommingas, kes peab ennast Queeni muusika suureks austajaks.

„Mitte keegi ei saa päris täpselt teada ja tunda Queeni sügavamat olemust. Ainult Queen ise,“ lisas Tommingas. „Aga üks on päris kindel: kes iganes tahab rocki müstilisele hingele vähegi lähemale jõuda, peab põlema sama intensiivses palangus, kui nemad seda omal ajal tegid.“

Kontsertetenduste peaesineja on Broadway täht Tony Vincent, keda eesti publik sai kuulata Vanemuise 2007. aasta muusikalikontserdil „Memory“. Vincent on mänginud Simoni rolli Andrew Lloyd Webberi uues filmis „Jesus Christ Superstar” ja osalenud paljudel kontsertidel üle maailma. Senise lavatee üheks tähtsamaks tööks peab ta osatäitmist Queeni-muusikalis „We Will Rock You”.

USA solisti kõrval astuvad Vanemuise lavale eesti lauljad Tanja Mihhailova ja Rolf Roosalu ning ansambel Noorkuu. Oluline roll on kontsertetendustes täita Vanemuise teatri balletitrupi tantsijatel, osaleb rockbänd. Lavastuse muusikaline juht on Tarmo Leinatamm, kunstnik Mare Tommingas.

Maikuus toimuvate kontsertetenduste „Queen – The Doors of Time“ pileteid saab kuni 20. märtsini osta soodushinnaga 275–325 krooni. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti. 

10.03.2009