Loe

Vanemuine tähistab Webberi 60. sünnipäeva

Vanemuise Välksõnum

Tallinnas Saku Suurhallis toimuvad 18. oktoobril briti muusikalikuninga Andrew Lloyd Webberi 60. sünnipäevale pühendatud juubelikontserdid, mille Eesti-poolne korraldaja on Vanemuise teater.

Kaks juubelikontserti “The Music of Andrew Lloyd Webber” jõuavad Eestisse Euroopa-turnee raames. Solistidena astuvad lavale Andrew Lloyd Webberi muusikalide Londoni-lavastustest tuntud Rachel Barrell, Jacqui Scott, Tim Rogers ja Simon Bowman ning külalissolistidena eesti lauljad Gerli Padar ja Maarja-Liis Ilus.

Popkoor ning rockbänd saabuvad Londonist. Nagu ka dirigent Nick Davies, kes Eesti-kontsertidel dirigeerib Vanemuise teatri sümfooniaorkestrit. Kontsertide kunstiline juht on juubilar Andrew Lloyd Webber ise.

“Vanemuine on toonud lavale mitmeid Andrew Lloyd Webberi maailmakuulsaid muusikale – “Evita”, “Jesus Christ Superstar”, “Cats”,” ütles teatrijuht Paavo Nõgene. “Vanemuise teater on ka Andrew Lloyd Webberi ainus ametlik esindaja Eestis. Loomulikult haarasime me kohe kinni võimalusest tuua muusikalikuninga juubelikontsertide turnee ka Eesti publiku ette.”

Kontserdid toimuvad Tallinnas Saku Suurhallis 18. oktoobril algusega kell 14 ja 20. Korraldajad on Vanemuise teater, Really Useful Group ja West End International.

Kuni 15. septembrini on võimalik osta Andrew Lloyd Webberi juubelikontsertide pileteid soodushinnaga. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades, samuti Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti. 

02.09.2008