Loe

Vanemuine esietendab Tammistul “Imearsti”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater esietendab reedel, 12. juunil Tartu lähistel Tammistu küün-kontserdisaalis iiri nüüdisaja kirjandusklassiku Brian Frieli draamat „Imearst“, mille lavastab Priit Pedajas.

Priit Pedajas on Eesti kõige kogenum Frieli-lavastaja – „Imearst“ on talle selle autori kuues lavastamiskord. Varem on Frieli näidenditest tema käe all lavale jõudnud „Tõlkijad“ (1984, Endla), „Imearst“ (1992, Noorsooteater), „Aristokraadid“ (2000, Eesti Draamateater Keila-Joa mõisas), „Lõikuspeo tantsud“ (2001, Pjotr Fomenko teater Moskvas) ning „Kodukoht“ (2006, Eesti Draamateater Keila-Joa mõisas).

„Imearst“ räägib mälestustest, teostunud ja teostumata unistustest ning elujaatusest kõigi pettumuste kiuste. Monoloogidest koosnevas „Imearstis“ jutustavad mööda külasid ringi rändav imearst, tema naine ja tema mänedžer oma elu pöördelise tähtsusega sündmustest. Sündmused ise on sageli korduvad, erinev on vaid viis, millistena jutustajad neid mäletavad ning edasi räägivad.

Imearst Frankil on loodusest antud võime inimesi ravida, anda neile usku, lootust, armastust. Paraku ei ilmuta see võime end iga päev. Kehvade päevade pettumus ja purunenud lootused imelisele tervenemisele puudutavad nii haiget kui ka ravijat, samuti nende lähedasi. Kuidas aga ravida ravijat ennast?

Kammerlikud suveõhtud Tammistul annavad vaatajatele võimaluse eri õhtutel nautida kahte erinevat näitlejakoosseisu. Lavale astuvad Külliki Saldre või Merle Jääger, Aivar Tommingas või Hannes Kaljujärv, Peeter Volkonski või Riho Kütsar. Suvelavastuse kunstnik on Riina Degtjarenko Eesti Draamateatrist, valguskunstnik Andres Sarv.

„Imearst“ esietendub 12. juunil kell 20 Tartumaal Tammistu küün-kontserdisaalis ning seda mängitakse juunis 11 korda. Tammistu mõisakompleksi juurde kuuluv küün-kontserdisaal, mis valmis Eesti Agrenska Fondi eestvedamisel, mahutab 240 inimest. 

08.06.2009