Loe

„Väikese onu saaga“ autor Barbro Lindgren pälvis Astrid Lindgreni mälestusauhinna.

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

VANEMUISE
VÄLKSÕNUM

Maailma suurim lastekirjanduse auhind, Astrid Lindgreni mälestusauhind, läks tänavu Rootsi lastekirjanikule Barbro Lindgrenile. Tema sulest on pärit ka Vanemuise repertuaaris aastaid väga menukalt püsinud lastelavastuse „Väikese onu saaga“ alusmaterjal.

„Väike onu saagat“ on Vanemuises lavatatud lausa kahel korral, aastal 1996 ja 2011. Mõlemad lavastas Finn Poulsen Rootsist. 16. septembril 2011 aastal Teatri Kodus esietendunud „Väikese onu saagas“ mängivad Hannes Kaljujärv, Andres Mähar, Helena Uleksin ning Vanemuise keelpillikvartett.
Sel hooajal etendub „Väikese onu saaga“ Teatri Kodus veel vaid kolmel korral – 30. märtsil, 16. ja 24. aprillil. Seda südamlikku ja samas väga lihtsat ja liigutavat lugu üksindusest, sõpruse otsimisest ning leidmisest mängitakse Teatri kodus ka tearihooajal 2014/2015.

Barbro Lindgreni raamatud on fantaasiarikkad ja lõbusad, ta segab omavahel reaalsust ja sürrealismi, muutes ka tõsised teemad laste jaoks vastuvõetavaks. Eesti keelde on tõlgitud tema raamatud “Kartulilapsed” ja “Minu vanaema majas”. 

27.03.2014