Loe

Turvaline muusikaelamus

Äripäeva Puhkepäev, Mari Hiiemäe

Äripäeva Puhkepäev, Mari Hiiemäe

“Helisev muusika” on kindla peale minek – enamjagu selle emotsiooni, mida sa sealt loodad saada, sa ka saad. Mina lootsin klassikalist õnneliku lõpuga magusat muusikali, ning selline see oligi. Lahutas meelt ja tõstis tuju.
Vahel on päris hea meel, kui satud vaatama midagi nii turvaliselt head. Et ei peagi väga pead vaevama, misasi see õieti on, mida sulle vaadata pakutakse, vaid oskad oma ootusi tegelikuga vastavusse sättida.
Just “turvaline” on õige märksõna “Heliseva muusika” kohta. Ei ole seal mingeid ekstreemsusi, etendus on servast servani ilusat ja armsat muusikat täis ning emotsionaalselt häirivaid kohti seal lihtsalt ei ole. Kes enda jaoks muusikaližanri just suisa ei välista, võiks seda etendust kasutada teraapilise meeleoluparandajana. Kui ikka kolm pikka tundi veeta järjest keskkonnas, mis sulle nii meloodilises kui süžee kulgemise mõttes järjest positiivseid signaale saadab, siis hakkab see tasapisi mõjuma. Muidugi tasub ennast teadlikult juba varakult helgesse meeleolusse häälestada ja hingeuksed valla teha, sest tõsi ta on – muusikaližanrile omast magusust on seal ikka omajagu.
“Helisev muusika” on nagu ilus muinasjutt lastejuttude kullavaramust: hea pääseb võidule ning teeb imesid, elumured kaovad teelt ning kõik laheneb. See, et see kõik juba varasemast tuttav on, ei sega. Kui ikka on kommisöömise päev, siis ma söön kommi ja naudin, olgugi et ma tavaliselt eelistan heeringat. 

 

29.11.2010