Loe

“Trubaduuri” eel toimub Mart Miku ooperiloeng

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas annab teisipäeval, 10. veebruaril ooperietenduse „Trubaduur“ eel ooperiloengu Mart Mikk.

Mart Mikk kõneleb ooperiajaloost, hääle tekitamisest ooperis ning Giuseppe Verdi ooperitest. Ooperiloeng algab tund aega enne „Trubaduuri“ etendust ehk kell 18. Kell 19 järgneb sellele ooperietendus „Trubaduur“.

Giuseppe Verdi kuulsa ooperi „Trubaduur” tõi mullu veebruaris Vanemuises lavale Carmelo Agnello Prantsusmaalt. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigent Lauri Sirp, dekoratsioonikunstnik Liina Keevallik, kostüümikunstnik Pascaline Duron ja valguskunstnik Marc Delameziere, mõlemad Prantsusmaalt.

„Trubaduuris” laulab Leonorat Liisi Kasenõmm Saksamaalt, Azucenat Valentina Kremen, Manricot Kristian Benedikt Leedust ja krahv di Lunat Atlan Karp. Lavastuses osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor ning Tartu Noortekoor.

Mürgitamine ja vennatapp, mustlaslaager ja nunnakspühitsemine, kättemaksuhimu ja lõõmav tuleriit ning samas sügavalt inimlikud tunded ja kirg – kõik see kokku on Verdi „Trubaduur”, mis omal ajal pani kõikuma romantilise ooperi kõik põhilised alustalad. „Trubaduuri” esitatakse Vanemuises itaalia keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Ooperiloengu ja „Trubaduuri“ etenduse ühine pilet maksab 90 krooni ning selle hinnaga saab pileteid osta vaid Vanemuise teatri kassast. 

09.02.2009