Loe

Teatri suvelaval algasid “Ruja” peaproovid

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vaatamata vahepeal paar päeva sadanud paduvihmale sai rockooperi „Ruja” hiiglaslik suvelava õigeks ajaks valmis ning täna hommikul algasid sellel lavastuse peaproovid.

„Ruja” 440-ruutmeetrine lava, kuhu lavastuse kunstniku Ene-Liis Semperi kavandite kohaselt püstitati Mustamäe nõukogude-aegne tüüpkorter, on 32 meetrit lai ning lavapinnast arvestades 11,4 meetrit kõrge. Laval asub ka hiigelsuur LED-ekraan, millele üheksa kaamera vahendusel jõuab otsepilt laval toimuvast.

Vaatajate mugavuse huvides kaetakse haljasala toolidealune murukate 700-ruutmeetrise puidust põrandaga. Haljasala taga asuvale parkimisplatsile püstitatakse veel 650-ruutmeetri suurune ja 10-tasandiline tribüün. Kokku mahutab „Ruja” vabaõhusaal 2990 pealtvaatajat.

Eesti algupärane rockooper põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul. Libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo ja kunstnik Ene-Liis Semper. Helilooja on Rein Rannap, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ning valguskunstnik Palle Palme Rootsist.

“Rujas” kehastab Urmas Alenderit Teatri NO99 näitleja Sergo Vares ja Jaanus Nõgistot Risto Kübar samast teatrist, Rein Rannapit Priit Võigemast Tallinna Linnateatrist ning Margus Kappelit Arno Tamm Viljandi Kultuuriakadeemiast. Teistes osades astuvad lavale Evelin Pang Tallinna Linnateatrist, Margus Prangel Eesti Draamateatrist, vanemuislased Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik, Robert Annus, samuti Tõnis Mägi jt. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester, bänd, Tartu Noortekoor ja korvpalliklubi „Rock” tantsutüdrukud.

„Ruja” esietendub 15. augustil Tartus Vanemuise suvelaval ning seda mängitakse kaheksal korral vaid sellel suvel. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti. 

07.08.2008