Loe

Tartu tahab Vanemuise teatrit ja Eesti Kontserti toetada 7,2 miljoni krooniga

Tiit Reinart, Tartu Postimees

Tiit Reinart, Tartu Postimees

Tartu linnavalitsus esitas linnavolikogule eelnõu Vanemuise teatri toetamiseks 5,4 miljoni krooniga ja Eesti Kontserdi toetamiseks 1,8 miljoni krooniga.

Tartu linn sõlmis 2005. aastal Vanemuise teatriga lepingu, millega toetati teatri tegevust kolme aasta jooksul kokku 4,5 miljoni krooniga. Nimetatud leping lõpeb käesoleva aasta detsembris. Volikogule esitatud eelnõu järgi sõlmitakse Vanemuisega aastateks 2009-2011 uus toetusleping, mille järgi saaks teater toetust 5,4 miljonit krooni.

Eesti Kontserdiga sõlmitakse sarnane leping, mille alusel makstakse kontserdimajale kolme aasta jooksul toetust kokku 1,8 miljonit krooni.

Kontserdimaja toetus on eelkõige mõeldud selleks, et finantseerida lasteprojekte ja akadeemilisi kontserte.

Teatrimaja puhul toetab linn laste- ja uuslavastusi, vabaõhuetendusi ning sümfooniaorkestri tegevust. Samuti saab teater Vanemuine toetust kasutada selleks, et 2009. aastal tähistada väärikalt balletitrupi 70. sünnipäeva ja 2010. aastal Eesti rahvusliku teatri 140. juubelit.

Linnapea Urmas Kruuse peab mõlemat asutust Tartule ääretult tähtsaks, mistõttu neid kindlasti ka edaspidi toetada tuleks. «Nii teater Vanemuine kui ka Vanemuise Kontserdimaja on Tartu kultuurielu rikastanud ning mitmekesisemaks teinud. Nad mõlemad on Tartu ja laiemalt kogu Eesti kultuuri nurgakiviks ja seepärast ei tohi me neile majanduslikult raskemal ajal selga pöörata. Vastupidi, neid tuleb varasemast rohkem innustada,» selgitas Kruuse.

30.10.2008