Loe

Sadamateatris esietendub Peeter Tammearu lavastus “Madisoni maakonna sillad“.

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

VANEMUISE
VÄLKSÕNUM

7. märtsil kell 19 jõuab Sadamateatris esmakordselt Eesti teatripubliku ette romaani „Madisoni maakonna sillad“ lavaversioon.

„Madisoni maakonna sillad“ on lavastaja Peeter Tammearu (Kuressaare Linnateater) žanrimääratluse kohaselt armastuse lugu. „Selles loos on paralleelselt fookuses Francesca Milleri ja Robert Kincaidi ainulaadne kohtumine ning Francesca juba täiskasvanud laste kokkusaamine mõni päev enne ema matuseid, mille foonil kogu ammumöödunud elu tänu ema päevikule uuesti taastub.“

Ootamatu armumine ning vaid paar lühikest päeva koos fotograaf Robert Kincaidiga kingivad Francesca Johnsonile elu tipphetke, äratundmise, mis ilmselt langeb osaks vaid vähestele. „Me lasime päevadel end kanda, kuni need hakkasid otsa saama. Ma vaatasin ja armastasin seda meest ning mõtlesin, kas nii ruttu jõuabki kätte lõpu algus?“ loeb tütar aastaid hiljem päevikust ema nende tunnete ja mõtete kohta, millest kellelgi teisel aimugi polnud.
„See on küpsete inimeste lugu neile, kes mõistavad, et raskeim siin elus on otsustada, millised sillad ületada, aga millised põletada,“ vastab lavastaja pärimisele, kes võiks olla selle lavastuse sihtrühm.

Vanemuise lavaversiooni aluseks on Sari Niinikoski dramatiseering Robert James Walleri romaanile ning selle on eesti keelde tõlkinud Triin Sinissaar. Muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov (Ugala), kunstnik Silver Vahtre ning
valguskujunduse on loonud Andres Sarv.
Osades: Külliki Saldre, Hannes Kaljujärv, Maria Soomets, Tanel Jonas, Marika Barabanštšikova ja Jüri Lumiste. 
 

05.03.2014