Loe

Ruja pani pillid kotti ja lõpetas teatrisuve

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Pühapäeval pani ansambel Ruja selles koosseisus, mida oli näha ja kuulda Vanemuise suvelaval rokkooperis, pillid lõplikult kotti. Paljudel soovijatel jäigi etendus nägemata.

Vabaõhusaal mahutas veidi enam kui 2800 inimest. Tiit Ojasoo lavastus «Ruja» käis vaatajate ees kaheksa korda. Ühtekokku nägi seda 22 231 teatrihuvilist.

Viimastele etendustele oli sama hästi kui võimatu piletit saada, sest kuuldus õnnestunud teatriteost levis üle Eesti mõjusamalt mis tahes reklaamist. Nõudlusest hoolimata ei tule lavastus aga enam kunagi vaatajate ette.

Kiita on kõige rohkem nii suulistes kui ka kirjalikes arvamusavaldustes saanud Priit Võigemast helilooja ja pillimehe Rein Rannapi kehastamise eest. Noore Rannapi habeme, mille näitleja oli kasvatanud just lavastust silmas pidades, ajas ta maha juba 20 minutit pärast viimase etenduse lõppu.

Soov teha DVD

Nii neile, kes jäid piletist ilma, kui ka neile, kes tahaksid etendust veel vaadata, pakub huvi küsimus, kas on kavas anda rokkooper «Ruja» välja DVD-l.

«Meie soov on DVD välja anda, aga tegemist on tehniliste küsimustega,» selgitas Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene eile. «Et kõike seda, mis oli laval, ei projitseeritud üles ekraanile, siis on mõned numbrid salvestatud lisakaameratega neljal viimasel etendusel. Seda materjali vaadatakse praegu läbi.»

Eile hilisõhtul teatas Vanemuise teatri pressiesindaja Tambet Kaugema, et DVD tuleb.

Lisaks «Rujale» etendas Vanemuine tänavusel suvel ka «Sugarit», «Vihurimäed» ning «Hoffmanni lugusid», neid vaatas teatri pressiesindaja Tambet Kaugema andmetel ühtekokku 39 641 inimest.

Alatskivi lossi õuel etendunud draamat «Vihurimäe» vaatas 9752 inimest ning Vanemuise teatri suures majas mängitud muusikali «Sugar» 4923 inimest. Saaremaa ooperipäevadel Kuressaares sai vanemuislaste etendustest ja kontsertidest osa 2735 inimest.

Uus hooaeg

Paavo Nõgene hindab lõppevat suve Vanemuisele erakordselt töiseks ja tulemusrikkaks. Uus, 139. hooaeg algab 31. augustil publikupäevaga, mil teatri sümfooniaorkester annab tasuta kontserdi. Esimene etendus on «Peeter Paan» 14. septembril, veel enne ootab aga ees osavõtt teatrifestivalist UNT!.

Järgmisel suvel keskendub Vanemuine tantsule, et tähistada oma balleti 70. aastapäeva. Suurejoonelise balletigala etendamiseks 22. augustil on kavas rajada Emajõele hiigellava. 

26.08.2008