Loe

Rolf Roosalu tunneb Mercury ees aukartust

Karilin Engelbrecht, Postimees

Karilin Engelbrecht, Postimees

«Ma arvan, et maailmas pole olemas ühtegi lauljat, kellele ei meeldiks Mercury looming,» ütleb Roosalu, kes ühe solistina astub üles reedel esietenduvas «Queen – The Doors of Time’is».

Lisaks Roosalule on Vanemuise kontsertlavastuses peaosas Tanja Mihhailova ning Broadway laulja, ameeriklane Tony Vincent, kes on isiklikult ansambliga Queen kaua koostööd teinud.

Roosalu tunnistab, et ei teagi, miks just tema Queeni etenduse solistiks valiti, kuid tal on selle üle hea meel. «Mõtlesin enne otsuse tegemist pikalt, sest mul on Mercury suhtes suur respekt,» räägib ta. «Aga lavastaja ütles, et me ei hakka kedagi järele tegema, vaid teeme lihtsalt Queeni muusikaga tantsulist etendust.»

Roosalu ei soovi, et keegi teda Queeni esilauljaga võrdlema hakkaks. «Keegi ei suuda Mercuryt järele teha. See ei ole lihtsalt võimalik! Sellise häälega meest ei sünni tõenäoliselt enam kunagi siia ilma,» ütleb ta, ent lisab, et ainus, kes võrdlust ehk kannataks, on etenduses kaasa tegev Vincent.

Veel kiidab laulja Vanemuise balletiartiste ning tunnistab, et koos nendega tantsunumbreid teha ei ole sugugi kerge. «Kohati on etenduses nii keeruline koreograafia, et samal ajal laulmisega hakkama saada on tõeline katsumus,» tõdeb ta.

Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene märgib, et Queeni kontsertetendus ei oleks Eestisse üldse jõudnudki, kui Vincent poleks nõustunud siia tulema. «Freddy Mercuryga võistelda on mõttetu ettevõtmine,» ütleb ta.

Vincent on aga mees, kes laulis peaosa seitse aastat tagasi Londonis esietendunud, Queeni muusikal põhinevas muusikalis «We Will Rock You». Sinna valisid ta Queeni liikmed, kellega koos on ta esinenud ka Inglismaa kuninganna Elisabeth II 50 aasta juubelil.

«Tema hääles on nii jõudu kui ka õiget tämbrit. Seal on kõik, mis oli Freddyl,» kinnitab Nõgene. «Ma poleks eales uskunud, et selline laulja tuleb Tartusse Vanemuise teatri 700-kohalisse saali rokkima.»

Kokku antakse mai jooksul 15 etendust, kus võetakse esmakordselt kasutusse kogu Vanemuise valgus- ja helitehnika. «Tehniliselt on tegu rokk-kontserdiga, mis on heli- ja valgustehnikutele suur väljakutse,» märgib Nõgene.

12.05.2009