Loe

“Queeni” esietenduselt tehakse otseülekanne

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suure maja ette püstitatakse homme, 15. mai õhtul võimas helitehnika, mille vahendusel on tartlastel ja linnakülalistel võimalik kuulata samal ajal teatrisaalis esietenduvat kontsertlavastust „Queen – The Doors of Time“.

„Otsustasime pakkuda inimestele väärt võimalust sellest kaunist muusikast osa saada,“ rääkis Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. „Kõik, kes aga soovivad lavastust lisaks kuulamisele ka näha, on kuni 30. maini Vanemuisesse oodatud. Esietenduselt tehtav otseülekanne peaks selle kasuks otsustamise lihtsamaks tegema.“

Helilist otseülekannet esietenduselt on teatri suure maja esisel nõlval võimalik kuulata homme kella 19st kuni 20.40-ni. „Vanemuise teater vabandab kõigi ees, keda linnaruumis kõlav Queeni muusika võib segada,“ lisas Nõgene.

Kontsertlavastust „Queen – The Doors of Time“ mängitakse Vanemuise suures majas 15.–30. maini vaid 15 korral. Peaesineja on Broadway täht Tony Vincent. USA solisti kõrval astuvad lavale eesti lauljad Tanja Mihhailova ja Rolf Roosalu ning vokaalansambel Noorkuu.

Oluline roll on täita Vanemuise teatri balletitrupi tantsijatel, osaleb ka rockbänd. Lavastaja, koreograaf, kostüümi- ja dekoratsioonikunstnik on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas ning lavastuse muusikaline juht Tarmo Leinatamm. 

14.05.2009