Loe

Ott Sepp lavastab teatri väikeses majas lasteloo „Ninasarvik Otto“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub reedel, 12. veebruaril Ole Lund Kirkegaardi lastelugu „Ninasarvik Otto“, lavastajaks Ott Sepp.

Taani lastekirjaniku Ole Lund Kirkegaardi „Ninasarvik Otto“ jutustab koolipoiss Topperi, tema sõbra Viggo ja võlupliiatsiga seinale joonistatud ninasarviku seiklustest.

Topperi rollis astub teatrilavale Anatoli Tafitšuk ja Viggona Veljo Reinik, teistes osades Merilin Kirbits, Kais Adlas, Kristo Toots, Rein Pakk, Martin Kõiv, Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas.

Lavastuse kunstnik on Nele Sooväli, videokunstnik Reimo Õun ja muusikaline kujundaja Ott Sepp. „Ninasarvik Otto“ dramatiseeris Viljo Saldre, varem on seda lastelugu lavastatud korra ka Viljandi Ugalas.

Suvevaheaja esimesel päeval leiab koolipoiss Topper värvilised pliiatsid ja kirjutab plangule oma suure saladuse: „Sille, ma armastan sind!“. Sillele vahele jäämisest päästab teda ainult ime – selgub, et tegemist on võlupliiatsitega, sest kiri on kustunud.

Topper ja tema sõber Viggo joonistavad Topperi toa seinale ninasarviku, kes aga ei mõtlegi kaduda, vaid ärkab hoopis ellu – tahab süüa ja juua ning tekitab linnakeses hulga segadust.

Ott Sepp töötab Vanemuises alates 2006. aastast draamanäitlejana. Varem on ta lavastanud lasteloo „Kass, kes kõndis omapead“.

10.02.2010