Loe

Neljas linnas kõlavad “Memory”-kontserdid

Andris Tammela, 24tundi.ee

Andris Tammela, 24tundi.ee

Vanemuise teater annab 9.-17. jaanuarini Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Tallinnas kokku kaheksa muusikalikontserti „Memory 2009″.

Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema teatel kõlavad viiendat aastat korraldatavatel „Memory”-kontsertidel hitid paljudest armastatud muusikalidest ja muusikalavastustest.

“Esindatud on nii varem Vanemuise repertuaaris olnud „Minu veetlev leedi”, „Viiuldaja katusel”, „Cats”, „Chess” ja „Ruja”, kui ka praegu teatri mängukavva kuuluvad „Detektiiv Lotte” ja „Savoy ball”,” ütles Kaugema.

Lisaks kõlavad kontsertidel parimad palad kuulsatest muusikalidest „Ooperifantoom” ja „Kabaree”. Tutvustamist leiavad alanud aastal Vanemuise repertuaari jõudev kontsertlavastus „Queen – The Doors of Time” ja muusikal „Ämbliknaise suudlus”.

Kontsertidel astuvad Kaugema kinnitusel lavale lauljad Gerli Padar, Maarja-Liis Ilus, Tanja Mihhailova ja Lauri Liiv ning Vanemuise laulvad draamanäitlejad Maria Soomets, Aivar Tommingas ja Hannes Kaljujärv. Kontsertidel osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja bänd. Dirigent ja konferansjee on Tarmo Leinatamm.

Vanemuise teater alustas „Memory”-kontsertide korraldamist 2005. aastal ning nelja aastaga on neid rohkem kui 30 kontserti külastanud üle 25 000 inimese. Mullu jaanuaris toimunud „Memory” pidi korraldajate plaani kohaselt jääma viimaseks, kuid vastu tulles publiku tungivale soovile otsustas Vanemuine korraldada kontsertturnee ka tänavu.

Kontsertide piletid hinnaga 200-375 krooni on saadaval Piletilevis ja Piletimaailmas.

"Memory” kontserdid:
9. jaanuaril kl 19 Tartus Vanemuise Kontserdimajas
10. jaanuaril kl 13 ja kl 19 Tartus Vanemuise Kontserdimajas
11. jaanuaril kl 13 ja kl 19 Pärnu Kontserdimajas
15. jaanuaril kl 19 Jõhvi Kontserdimajas
17. jaanuaril kl 13 ja kl 19 Tallinnas Estonia Kontserdisaalis 

05.01.2009