Loe

Näitleja ootab filmi esilinastust ärevusega

Tartu Postimees, Raimu Hanson

Tartu Postimees, Raimu Hanson 

Täna tuleb Cinamoni kinos esimest korda Tartus linale film «Kirjad Inglile». Küsimustele vastab vanemuislane Ragne Pekarev (30), kellele see on esimene osalemine n-ö suures filmis.

Kes on filmis Senta ja kuidas see roll õnnestus?

Mul on natuke keeruline sellele küsimusele vastata, kuna ma pole ise veel filmi näinud. Ma ei kujuta ette, kes on Senta kogu selle filmi valguses, sest päris mitu stseeni lõigati välja.

Eraldi võetuna on ta hostelipidaja linnakeses, kuhu Jeremia Juunas Kirotaja satub. Elanud teadmisega, et maailm keerleb ümber tema, kui ta seda tahab. Jeremia Juunas Kirotaja pakub Sentale huvi, sest ta ei näri mehest läbi.

Kuidas laabus koostöö režissöör Sulev Keedusega?

Leppisime Suleviga päris alguses kokku, et kui ma hakkama ei saa, siis öelgu mulle seda kohe. Ärgu andku alla sellises stiilis, et «siit paremat ei tule». Ma jäin seda kokkulepet usaldama.

Sulevil on selline oskus, et ta annab paar märksõna ja see paneb kohe kujutluspildi laiemalt tööle, ta oskab rolli tausta näitlejale avada. Nii nagu Priit Pedajas, ei pea ka tema pikalt seletama.

Mõned öövõtted olid ikka päris keerulised. Tegime mitu duublit järjest. Siis oli mul endal südamest väga kahju, sest tundsin, et «siit paremat ei tule». Ma olen enda suhtes väga kriitiline, sestap on ärevus sees, kuna film on nägemata.

Kolleegid võtavad või on juba võtnud üle teie osatäitmisi Vanemuise mängukava praegustes lavastustes. Kas see on seotud teie jäämisega lapsepuhkusele?

Nii see on. Võtan natukeseks aja maha. Sügisel tulen võib-olla mõne rolliga tagasi, aga eks näeb. Mind on ootamas täiesti uus maailm.

Millal lähete lavale viimaseid kordi enne pikale puhkusele jäämist?

Mängin 10. veebruaril «Huntlutsus» ja vist ka 13. veebruaril «Vihmamehes». 
 

04.02.2011