Loe

Näitleja Maria Soomets valmistub lapsepuhkuseks

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuise draamalavastuse «Lood Viini metsadest» 28. jaanuari ja 4. veebruari etenduses mängis Mariannet ehk peaosa Maarja Mitt. Näitlejannade vahetuse põhjuseks on asjaolu, et seda rolli seni kehastanud Maria Soomets valmistub minema lapsepuhkusele.

Ödön von Horváthi «Lood Viini metsadest», mille lavastas mullu kevadel Robert Annus, ei ole ainuke lavastus Vanemuises, milles Soomets kaasa teeb.

Teiste tema osalusel lavastuste saatus ei ole praegu veel päris selge. «Näiteks «Linnas» mängin kevadeni kaasa,» ütles ta. «Aga mis puutub «Kuningas Richard Kolmandasse», siis selle kohta ei saa ma veel midagi kindlat öelda.»

Shakespeare´i igihaljas võimuloos on Soometsa kehastada leedi Anne. Jätkuvalt mängib ta ka «Lossis» Ama­­liana kaasa, ent doktor Ave ja ema osa «Detektiiv Lottes» on ta usaldanud juba mõni aeg tagasi Vanemuise koorilauljale Helen Hansbergile.

Vanemuise truppi kuulub Maria Soomets (30) aastast 2008. Pärast Eesti Muusikaakadeemia kõrgema lavakunstikooli lõpetamist 2002 oli ta Ugala teatri näitleja ning enne Vanemuisega liitumist aasta jagu päevi vabakutseline näitleja.

Järgmine «Lossi» etendus on 13. veebruaril ning «Kuningas Richard Kolmas» on kavas 14. veebruaril. «Linnas» saab Soometsa järgmine kord vaadata 7. märtsil.

08.02.2010