Loe

Muusikalimuusikale tuli appi detektiiv

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Muusikalilembeste kuulajate ette tuli reedel ja laupäeval Vanemuise kontserdimajas ning eile Pärnus kontsert «Memory». Alustamiseks oli tarvis appi kutsuda detektiiv.

«Detektiiv Lotte» avamängu juhatanud Tarmo Leinatamm teatas (vähemasti esimesel kontserdil), et tema kadunud dirigendikeppi on asunud otsima Lotte-nimeline detektiiv kapost.

Lotte ja Mustafa

Ja juba kepsleski kulisside vahelt välja lastemuusikali peategelase kostüümis Gerli Padar, et ulatada dirigendile tema tööriist ja laulda laul samast lavastusest.

Seekordse «Memory» kolmas number oli samuti Vanemuise ühest praeguse hooaja uuslavastusest. Aivar Tommin­­gas esitas Mustafa laulu operetist «Savoy ball».

Muu hulgas andis kontsert aimu ka ettevalmistamisel olevatest lavastusest. «Queen – The Doors of Time» tuleb vaatajate ette mai lõpul ning muusikal «Ämbliknaise suudlus» sügisel.

Viimane kord mullu

Teatri pressiesindaja Tambet Kaugema teatel on nelja aastaga «Memory» rohkem kui 30 kontserdil viibinud üle 25 000 inimese. Mullune «Me­­mory» pidi jääma viimaseks, kuid publiku suure huvi tõttu otsustas teater jätkata.

Jõhvis otsib detektiiv Lotte dirigent Leinatamme tööriista eeloleval neljapäeval ning Estonia kontserdisaalis 17. jaanuaril. 

12.01.2009