Loe

Maarja-Liis ja Gerli pelgavad Webberi lugude kõrgeid noote

Aigi Viira, SLÕhtuleht

Aigi Viira, SLÕhtuleht

Kui webberlased vaatasid Vanemuise mulluse “Broadway gala” videot, olnud otsus tehtud: et nad nägid Gerli Padaris huvitavat solisti, sai lauljatar lubatähe Andrew Lloyd Webberi juubeligala lavale. Maarja-Liis Ilusa pääse tuli etteaste eest muusikalikuninga tunamullusel galal Tallinna lauluväljakul.

Võimalus, et homme astub Saku Suurhallis Andrew Lloyd Webberi juubeliturnee aegu lavale suisa kolm Eesti solisti, hääbus siiski eos. “Pakkumine tehti ka Aivar Tommingale, aga paraku pidas Aivar õigemaks oma häält mitte vägistama hakata, sest Webberi lugude helistikud on tema jaoks liig kõrged,” ütles Andrew Lloyd Webberi 60. sünnipäeva Tallinna kontsertide produtsent Paavo Nõgene. Mis Gerlisse ja Maar­ja-Liisi puutub, siis möönab viimanegi, et kindlasti pole ta nüüd elukutseline Webberi-laulja. Vaatamata sellele, et on maha saanud rolliga Vanemuise “Catsis” ja hiilgava etteastega Webberi tunamullusel Tallinna galal.

Lähevad rahulikult peale

“Webberi loome läheb ikka muusikalipoolele, mina end aga muusikalilaujaks ei pea,” sõnas Maarja-Liis, kel sel galal laulda kaks lugu. Ja kumbki ei kuulu õnneks muusikalikuninga kõrgeima helistikuga hittide sekka.

“Aga et mind Webberi juubeligalale esinema kutsuti, on mulle suur kompliment,” lisas Maarja-Liis. Gerli, kes varem Webberit vaid popkooris laulnud, leiab, et solistina sama teha on lihtsalt tore. “Ma ei arva, et Webberit laulda keeruline oleks, kuid et olen suht madala häälega, mitte sopran, siis on probleemiks pigem kõrged helistikud,” lausus ta naerdes. Et Gerli nüüd enne tänaseid peaproove magada ei saa, juhtub vaevalt – lood olla selged.

Webberi ihudirigent kohal

“Omaette väärtus on see, et Webberi üks ihudirigente saabub Eestisse,” lisas Nõgene kontserdile boonuseid. Tallinnas Vanemuise sümfooniaorkestrit dirigeeriv Nick Davies oli ka 2006. aastal Londonis taasesietendunud “Evita” muusikajuht ja dirigent, pälvides tolle tööga vägevat tunnustust. Ka on laval Webberi muusikalide Londoni lavastustest tuntud Rachel Barrell, Jacqui Scott, Tim Rogers ja Simon Bowman, Londoni popkoor ja rokkbänd. “See annab kinnitust, et sel kontserdil Eestis on rohkem Webberi-puudutust kui varem,” lausus Nõgene. “Meie poolt on vaid Vanemuise sümfooniaorkester ja kaks solisti.”

Pärast Tallinna reisivad londonlased tuuriga Stockholmi, Helsingisse, Vilniusesse, Göteborgi ja Malmösse.

17.10.2008