Loe

Lavale jõuab “Queen – The Doors of Time”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas esietendub reedel, 15. mail kontsertlavastus „Queen – The Doors of Time“, mida mängitakse seal kuni 30. maini vaid 15 korral.

„Queen – The Doors of Time“ põhineb legendaarse rockansambli Queen loomingul, millele lavastaja Mare Tommingas on lisanud oma visuaalse ja koreograafilise keele. „See on mäng, manipulatsioon aja ja inimestega,“ selgitas ta.

„Mitte keegi ei saa päris täpselt teada ja tunda Queeni sügavamat olemust. Ainult Queen ise,“ lisas Tommingas. „Aga üks on päris kindel: kes iganes tahab rocki müstilisele hingele vähegi lähemale jõuda, peab põlema sama intensiivses palangus, kui nemad seda tegid.“

Kontsertlavastuse peaesineja on Broadway täht Tony Vincent. USA solisti kõrval astuvad Vanemuise teatri lavale eesti lauljad Tanja Mihhailova ja Rolf Roosalu ning vokaalansambel Noorkuu.

Oluline roll on täita Vanemuise teatri balletitrupi tantsijatel, osaleb rockbänd. Lavastaja, koreograaf, kostüümi- ja dekoratsioonikunstnik on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas ning lavastuse muusikaline juht Tarmo Leinatamm.

Varem on eesti publikul olnud võimalus kuulata Tony Vincenti laulu Vanemuise 2007. aasta muusikalikontserdil „Memory“. Broadway üks säravamaid noori artiste on mänginud Simoni osa Andrew Lloyd Webberi uues muusikafilmis „Jesus Christ Superstar” ja esinenud paljudel kontsertidel üle maailma.

Oma üheks olulisemaks tööks peab ta osalemist Queeni-muusikalis „We Will Rock You” nii Londonis kui ka Las Vegases. Tony Vincent on üks väheseid artiste, kes on laulnud koos ansambliga Queen: see toimus kuninganna Elizabeth II 50. tööjuubeli auks korraldatud suurel vabaõhukontserdil Londonis.

Tony Vincent on salvestanud palju Andrew Lloyd Webberi muusikat – 2002. aastal Pekingis salvestatud kontserdi DVD ja CD „Andrew Lloyd Webber Masterpiece” on üks enimmüüdud kontsertplaate. Ta on andnud välja neli sooloplaati ja pälvinud mitmeid auhindu nagu London People’s Choise Award, Outer Critics Circle Award jt.

Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti. 

13.05.2009