Loe

Laval tekib tobenaljakaid hetki

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Komöödia «Sviit» pakub elamusi eeskätt nendele, kes meeleülenduse asemel otsivad Vanemuisest meelelahutust. Laval on nalja nii sõnas kui ka tegudes. Kuid ilmneb ka tõsisem plaan.

Ühe hotelli luksuslikku numbrituppa tuleb halli ametnikuelu elanud Bob (Ott Sepp). Ta asub ootama naist, keda ta ei tunne. Selle kohtamise on kokku leppinud Bobi sõber tema sünnipäevaks.

Sviit on nii suur, et tavaliselt on selle kaks poolt kasutusel erinevate tubadena, mida eraldab üldjuhul lukku keeratud uks.

Sviidi teise poolde saabub sel ajal, kui Bob on vannitoas, Kate (Karin Tammaru või Alina Karmazina). Tal on interneti kaudu kokku lepitud kohtamine psühhiaater Dickiga (Margus Jaanovits), keda ta ei ole eales näinud.

Kate astub kogemata sviidi teise poolde, sest uks ei ole seekord lukus. Ta arvab, et Bob on Dick, ja Bob arvab, et Kate on Liz (Marika Barabanštšikova). Sellega koomilised segadused alles algavad.

Tegelaste vahel tekkivaid naljakaid ja tobedaid olukordi ühendab toateener Tony (Indrek Taalmaa).

Näidendi tõsisem pool

Et kogu näidendisse kirjutatud segadus paistaks laval tõesti naljakas, selle eest hoolitseb lavastaja Andres Dvinjaninov. Kuid ka selle eest, et ilmneks näidendi tõsisem pool. Selles avaneb kohmetute, üksildaste inimeste elu.

«Sviidi» esietendus algab Vanemuise väikeses majas 11. oktoobril kell 19. Samal ajal algab kontserdimajas Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja avakontsert.

Miks on esietendus ja avakontsert ühel ja samal ajal? Publikust on ju suur osa ometi selline, kes tahaks vaadata nii esietendust kui ka kuulata kontserti?

Esietendus ja avakontsert

Teatrijuht Paavo Nõgene selgitas sellist üheaegsust uue peadirigendi Mihkel Kütsoni töögraafikuga Saksamaal.

«Publikule otsest kahju loodetavasti ei ole,» vastas teatrijuht Nõgene. «Soovitame laupäeval külastada avakontserti, «Sviiti» aga mõnel muul mängukorral. Selle uuslavastuse etendusi on Vanemuise püsirepertuaaris piisavalt palju, kuid hooaja avakontsert kordamisele ei tule.»

 

Naljad ja elu sviidis
• Eestis seni lavastamata briti näitleja ja kirjaniku Robin Hawdoni komöödia kahes vaatuses «Sviit» (1983) on tõlkinud Jüri Karindi.
• Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Andres Dvinjaninov, kunstnik Maarja Meeru ja valguskujundaja Imbi Mälk.
• Sviiti ilmuvad Tony (Endla näitleja Indrek Taalmaa), Bob (Ott Sepp), Kate (Alina Karmazina või Endla näitleja Karin Tammaru), Dick (Margus Jaanovits) ja Liz (Marika Barabanštšikova).
• Esietendus on 11. oktoobril kell 19 Vanemuise väikses majas. 

10.10.2008