Loe

Kas?

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Kui Vanemuine otsis endale mullu Ain Mäeotsa asemele uut draamajuhti, oli põhjust küsida, kas selleks saab Eesti Nukuteatri kunstiline juht ja Emajõe Suveteatri juht Andres Dvinjaninov. Nüüd on taas põhjust esitada seesama küsimus, sest Vanemuine on pärast Sulev Tepparti lahkumist jällegi draamajuhita.

Niisiis – kas sellele kohale asub Andres Dvinjaninov?

Andres Dvinjaninov, näitleja ja lavastaja: Ma ei oska öelda. Kuni ma ei ole sellele kohale asunud, siis…

Kas pakkumine on tehtud?

Jah, loomulikult on.

Olete Vanemuisega tihedasti seotud: Tallinna läksite pärast tosinat Vanemuises näitlemise aastat, praegu mängite siin «Teatriparadiisis» Vanemuist ja lavastate muusikalist lastelavastust «Lumekuninganna», mis esietendub 25. novembril. Miks ei võiks te draamajuhiks tulla?

Muidugi võiksin, aga kuni ma ei ole seda teinud, siis mis ma sellest ikka räägin. Ma pigem ei arutleks sellel teemal.

Kuidas edeneb «Lumekuninganna» lavastamine, kui üks peaosalisi Karmen Puis murdis paar nädalat tagasi jalaluu? See juhtus vist siis, kui ta oli läinud pärast «Lumekuninganna» proovi koju ja hakanud seejärel minema «Peer Gynti» esietendusele?

See oli kahetsusväärne õnnetus, aga meil on ka teisi lauljaid. Karmen Puis ja Kaire Vilgats olid mõlemad Vanaema ja Lumekuninganna osas, nüüd on Karmen Puisi asemel Siiri Koodres. Täna on mul küll juba hea meel. Mul on väga huvitav proovi teha ja tundub, et näitlejatel samuti, ja ma loodan, et ju siis ka publikul. Olav Ehala on väga hea muusika kirjutanud!

Eesti Nukuteatri veebilehel olete viimasel ajal kirjas kui lavastaja ja mitte kunstiline juht nagu varem. Miks nii?

Ma esitasin lahkumisavalduse. Ma ei ole alates 1. septembrist Nukuteatri kunstiline juht, sest ma ei soovinud olla.

Kas rohkem põhjusi peale isikliku soovi ei olnud? Noh… Et noh… Nojah… Ma vastaksin ikka nii, et ma ei soovinud. Jah!

Mida teeb praegu Emajõe Suveteater, kui väljas on justkui talv?

Emajõe Suveteater lõpetas «Pingviinide ja munade» mängimise sünnitusmajas ja jätkab vanas anatoomikumis 8. detsembrini menukiga «Frankenstein». Seda mängiti eelmisel talvel 40 korda. Suveteater valmistub ka järgmiseks suveks. Tahaksime Toome varemetes tuua vaatajate ette Victor Hugo «Jumalaema kiriku kellamehe» tänapäevase eesti versiooni. Sellest loost saab juuli keskel augusti alguseni meie järgmise aasta pealavastus.

Homme hommikuks (täna – R. H.) on teil kokku lepitud kohtumine Tartu linnapea Laine Jänesega. Millest kavatsete kõnelda?

Me ei saa seekord kohtuda, sest samal ajal on Dajan Ahmeti matused. Oleksin aga kõnelnud Tartu kultuuripoliitilisest tulevikust.

Kas oleksite rääkinud ka Vanemuisest?

Kindlasti ka Vanemuisest. Ilma Vanemuiseta oleks Tartu kultuuripoliitiline tulevik äärmiselt tühi.

09.11.2006