Loe

“Imearsti” etendustele saab sõita jalgrattaga

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater ja OÜ Rattarännakud pakuvad võimalust sõita jalgrattaga vaatama juunis Tartumaal Tammistu mõisa küün-kontserdisaalis etenduvat suvelavastust „Imearst“.

Rattaga saab teatriretke ette võtta Vanemuise „Imearsti“ 12., 19. ja 20. juuni etendustele. OÜ Rattarännakud varustab neil õhtutel teatrikülastaja korraliku jalgrattaga ja viib läbi rattaretke asjatundliku giid-reisisaatja juhendamisel. Marsruudil Tartu kesklinn – Raadi park – Vesneri – Tammistu kestab rännak koos peatustega kuni kaks ja pool tundi.

Gruppide suurus on 2–10 inimest. Tartust Tammistule ja tagasi maksab rattaretk 50 krooni. Võimalik on osta ka ühe otsa rattapilet hinnaga 35 krooni ja sõita teine ots Vanemuise teatri bussiga, mis sõidab „Imearsti“ kõigi etenduste eel ja järel Tartu ja Tammistu vahel.

Iiri nüüdisaja kirjandusklassiku Brian Frieli näidend „Imearst“ räägib mälestustest, teostunud ja teostumata unistustest ning elujaatusest kõigi pettumuste kiuste. Monoloogidest koosnevas „Imearstis“ jutustavad mööda külasid ringi rändav imearst, tema naine ja tema mänedžer oma elu pöördelise tähtsusega sündmustest. Sündmused ise on sageli korduvad, erinev on aga viis, millistena jutustajad neid mäletavad ja edasi räägivad.

Kammerlikud suveõhtud Tammistul annavad vaatajatele võimaluse eri õhtutel nautida kahte erinevat näitlejakoosseisu. Lavale astuvad Külliki Saldre või Merle Jääger, Aivar Tommingas või Hannes Kaljujärv, Peeter Volkonski või Riho Kütsar. Lavastab Priit Pedajas, kunstnik on Riina Degtjarenko.

„Imearst“ esietendub 12. juunil ja suvelavastust mängitakse juunis 11 korda. Rattaretke ja „Imearsti“ etenduste pileteid saab broneerida ja osta OÜ Rattarännakud kodule vahendusel aadressil www.rattarannakud.ee. Vanemuise teatribussi ja „Imearsti“ pileteid saab broneerida ja osta Vanemuise teatri kassadest ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtadest üle Eesti. 

28.05.2009