Loe

Eva Klemets lavastab “Kogutud teosed”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri 139. hooaja esimese uuslavastusena esietendub laupäeval, 27. septembril Sadamateatris ameerika näitekirjaniku Donald Marguliesi draama „Kogutud teosed”.

„Kogutud teosed” tõlkisid Sven Karja ja Laur Kaunissaare, lavastab selle Sadamateatris Eva Klemets. Lavastuse kunstnik on Aime Unt ja valguskunstnik Martin Makarevitš. Mängivad Külliki Saldre ja Hilje Murel.

Ootamatuid sündmuspöördeid sisaldav lugu kahe kirjandusele pühendunud naise sõprusest kergitab intrigeerivaid küsimusi loomingulisest konkurentsist, õpilase ja õpetaja vahekorrast, kirjanduse ja elu suhetest.

Kirjanikuks saada ihkav tudengineiu tuleb oma õppejõu, eduka naiskirjaniku koju õppetundi. Õpilase pühendumine ja kirjandushuvi on nii jäägitud, et õpetaja nõustub võtma neiu enda erasekretäriks. Kas omavaheline sõprus ja usaldus ning muudki eetilised parameetrid tuleks jätta tahaplaanile, kui kõne all on kirjandus, küsib lavastaja.

Eesti publikule on Donald Margulies varasemast tuttav näidendiga „Õhtusöök sõpradega”, mis esietendus 2001. aastal Eesti Draamateatris. „Õhtusöök sõpradega” pälvis 2000. aastal Pulitzeri auhinna ning näidendiga „Kogutud teosed” oli Margulies selle ihaldatud auhinna nominent.

19.09.2008