Loe

Emajõele plaanitud balletietendus toimub lauluväljakul

Jaan Olmaru, Tartu Ekspress

Jaan Olmaru, Tartu Ekspress

Kuna Vanemuise teatri balleti 70. aastapäevale pühendatud ja esialgu Emajõele plaanitud suurejooneline balletietendus osutus liiga kulukaks ja tehniliselt probleemseks, tuuakse see vaatajate ette lauluväljakul.

Vanemuise juhi Paavo Nõgene sõnul tehti selline otsus juba eelmise aasta lõpus ning selleks oli mitu põhjust. „Esiteks ütlesid lavaehitajad, et see projekt läheks äärmiselt kulukaks ning see oleks tänases majandusseisus olnud liiga riskantne ettevõtmine. Teiseks võib lava muutuda tantsijatele ohtlikuks. Kuna me soovime alustada galaga õhtupimeduses, siis võib jõest kanduv aur muuta lava libedaks ja rõskeks,“ rääkis Nõgene.

Samuti oli otsuse taga Vanemuise soov tuua üritus võimalikult paljude inimesteni. Kui Emajõe ääres oleks seda saanud istepinkidelt vaadata vaid 1600 inimest ning ülejäänud oleksid pidanud leppima vastaskaldal seisukohtadega, siis laululaval mahub koos pinkide ja muruplatsidega tantsulavastust jälgima umbes 12 000 inimest.

Vahepeal juba ligi 3 miljoni kroonini kasvanud ürituse eelarve jääb nüüd 950 000 krooni juurde. „Me ei taha, et hirmkallis maksumus jääks seda suurejoonelist üritust varjutama,“ lausus Nõgene.

Teatrijuhi sõnul on 22. augustil toimuv etendus ainulaadne ettevõtmine, sest kunagi varem pole toodud Eestis vabaõhulavale tervet suurt balletitruppi. Lauluväljakule pannakse üles kaks suurt videoekraani, kuhu Eesti Televisioon toob otsepildi.

Nõgene avaldas lootust, et idee Emajõel mõni suurem etendus või kontsert anda võiks teostuda siiski tulevikus. „Küll Vanemuine selle lava Emajõele ühel hetkel ka paneb, aga ilmselt on see mõni muu projekt kunagi järgmistel aastatel,“ lausus Nõgene.

11.06.2009