Loe

Dirigent Paul Mägi: Vanemuises on väga mitmetasandiline töö

kultuur.err.ee

Vanemuise peadirigent ja muusikajuht Paul Mägil on hea meel, et Vanemuise orkester on võimeline mängima kõrgel tasemel nõudlikke teoseid.

“Vanemuises on väga mitmetasandiline töö, mida orkester teeb. On sümfooniakontserdid, suured oratooriumid, ooperietendused, muusikalid ja lasteetendused. Vanemuise muusikad on väga mobiilsed ja kõrge tasemega,” selgitas Märgi Klassikaraadio saates “Helikaja”.
Mees tunnistas, et teatris on vähenemas muusikalide osakaal ning vastavalt võimalustele on hooaja jooksul võimalik välja anda kuni kaks ooperit. “Ülejäänud aja sisustame me sümfooniakontsertidega ja samuti salvestustega,” selgitas Mägi.

Järgmiseks on salve saamas Bruckneri “Sümfoonia nr 2”. “See on kavas meie hooaja lõppkontserdil. Meil mängitakse Bruckerit suhteliselt harva,” rääkis Mägi.
Mägi lisas, et tal lõppeb nüüd juba 11. aasta ka Uppsala kammerorkestri peadirigendina. “Me oleme andnud välja väga palju plaate. Kontserdivõtteid, elavat muusikat,” selgitas Mägi. “Tööd on igal pool, aga kuna informatsiooni on nii palju kõikjal, siis see ei jõua ja ei peagi jõudma kõikideni,” arvas dirigent.

Mees lisas, et tema töös on oluline olla kursis ka kõige sellega, mis on enne teda olnud. “Päris niimoodi, et ma arvan, et see on õige, mida ma teen, see veendumus peaks kujunema, kui on läbi töötatud väga palju informatsiooni ja siis kujundada oma seisukoht. See peaks olema edu aluseks,” arvas Mägi.
KUULA PAUL MÄGI INTERVJUUD KLASSIKARAADIOLE

07.04.2015