Loe

Detektiiv Lotte sõber Maarja Mitt auhinnatud!

Eesti Ekspress

Eesti Ekspress

Teater Vanemuise parima kolleegi preemia kategoorias “lavajõud” sai tänavu näitlejanna Maarja Mitt (27), kes mängis Lotte-lavastuses esimest jänest.

Detektiiv Lotte sõber on auhinnatud! Lisaks on näitlejanna endale nime teinud, mängides Sofi Oksaneni “Puhastuses” noort Aliidet ja Sam Shepardi “Maetud lapses” Shellyt. Viimased kaks rolli ongi Mitile kõige-kõige südamelähedasemad. Televaataja teab Maarjat kui teleseebi “Õnne 13” naksakat noort tegelast, Saarat. Ka filmi-ilm pole “1. jänesele” võõras, ta on mänginud nii tudengifilmides kui ka telelavastustes.

Preemia on Mitile väga oluline tunnustus. “See tuli nii ootamatult…” ütles Mitt tagasihoidlikult. Näitlejannal läheb Vanemuises kolmas hooaeg.

Vanemuise draamajuht Sven Karja on sõnaohtram: “Maarja on üks väheseid Eesti näitlejannasid, kellele tõesti sobib tragöödia, tema lavalolekus on sellist suurt, kirgast ja kandvat dramaatilist jõudu. Paraku on meie teatri suhe tragöödiažanrisse enam kui üsna umbusklik ja seetõttu ei sobi vist Maarjat tituleerida Eesti lava tragedienne’iks – see termin kõlab üpris iroonilis-küüniliselt, aga iroonia ja künism ei ole kindlasti need kategooriad, millega tema rolle iseloomustada.”

26.03.2011