Loe

Balletigala avab teatri 140. juubelihooaja

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuine korraldab laupäeval, 22. augustil Tartu Lauluväljakul rahvusvahelise balletigala „Vanemuise ballett 70“, millega ühtlasi avatakse teatri 140. hooaeg. Sissepääs on kõigile tasuta.

Suurejoonelisel galal esinevad Vanemuise teatri balletiartistid ning külalised Julia Mahhalina ja Mihhail Lobuhhin Peterburi Maria Teatrist, Jurgita Dronina, Anna Valev ja Nikolaus Fotiadis Rootsi Kuninglikust Balletist, Vladimirs Latišonoks Läti Rahvusooperist, Artjom Maksakov, Sergei Upkin, Olga Malinovskaja ja Eve Andre Rahvusooperist Estonia.

Samuti näeb Tartus toimuval vabaõhukontserdil Rootsi nüüdisaegse tantsu üht tunnustatumat esindajat Pontus Lidbergi koos Gabrielle Lambi (Grand Ballet Canadien) ja Adrian Danchig-Waringiga (New York City Ballet).

Lavastaja ja kunstnik on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas, valguskujundajad Andres Sarv ja Tõnu Eimra. Repetiitorid on Petrusjka Broholm (Taani Kuninglik Ballett), Ola Beccau (Rootsi), Ülo Vilimaa, Jelena Poznjak-Kõlar, Rufina Noor ja Fabrice Gibert (Prantsusmaa). Konferansjeena astub lavale Hannes Kaljujärv.

Vanemuise teatrijuhi ja gala produtsendi Paavo Nõgene sõnul pidas teater galat korraldades silmas kaht eesmärki. „ Esiteks soovime populariseerida balletižanri ning pakkuda publikule niigi keerulistel aegadel tasuta võimalust saada osa ülevatest emotsioonidest, mida kahtlemata pakub vabas õhus toimuv suurejooneline balletietendus.“

„Samuti tahame tutvustada publikule meie multikultuurset balletitruppi. Paljudele tuleb ehk praegugi üllatusena, et Vanemuise teatri balletitrupis on tantsijaid 14 riigist.“

Eestis ei ole vabas õhus varem nii mahukat balletigalat korraldatud. Tartu Lauluväljakule pannakse üles hiigelsuured videoekraanid, kuhu otsepildi toodab Eesti Rahvusringhääling. „Tänu sellele on toimuvast võimalik osa saada ka neil külastajatel, kes mahuvad istuma tagumistesse ridadesse või väljakut ümbritsevatele muruplatsidele,“ kinnitas Nõgene.

Tartu Lauluväljak on publikule avatud 22. augustil alates kell 18.30. Balletigala algab kell 20 ning toimub kahes osas ühe vaheajaga.

Gala aitavad publikuni tasuta tuua A.Le Coq, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Atlantis Catering ning Vanemuise teatri suurtoetajad EMT, Kinema, Dunkri Kaubanduse AS ja Autospirit.

17.08.2009