Loe

Algas “Ruja” hiiglasliku vabaõhulava ehitus

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suure maja kõrval asuval haljasalal alustati täna rockooperi „Ruja” tarvis hiiglasliku suvelava püstitamist.

„Ruja” 440-ruutmeetrine lava, millele lavastuse kunstniku Ene-Liis Semperi kavandite kohaselt püstitatakse Tallinna Mustamäe nõukogude-aegne tüüpkorter, on 32 meetrit lai ja lavapinnast 11,4 meetrit kõrge.

Laval hakkab asuma ka hiigelsuur LED-ekraan, millele üheksa kaamera vahendusel jõuab otsepilt laval toimuvast. Lisaks sellele paigaldatakse Vanemuise suvelavale valgussillad ning 10 meetri kõrgused helitornid.

Vaatajate mugavuse nimel kaetakse haljasala toolidealune murukate 700-ruutmeetrise puitpõrandaga. Haljasala taga asuvale parkimisplatsile kerkib lisaks veel 650-ruutmeetri suurune ja 10-tasandiline publikutribüün. Kokku mahutab „Ruja” vabaõhusaal 2990 pealtvaatajat.

Eraldi esinemislava saavad Vanemuise sümfooniaorkester ja lavastuses osalev rockbänd. Lava taha ehitatakse artistidele riietus- ja abiruumid. „Ruja” peaproovid algavad rajatavas teatrikompleksis neljapäeval, 7. augustil.

„Vanemuise teatrile on see läbi aegade suurima vabas õhus asuva teatrikompleksi ehitamine,” ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. „Anname kõik endast oleneva, et külastajad saaksid augustis „Rujat” vaadates naudingu osaliseks. Ühtlasi vabandame ümbruskonna elanike ees võimalike ebamugavuste pärast.”

Eesti algupärane rockooper põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul. Libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo ja kunstnik Ene-Liis Semper. Helilooja Rein Rannap, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ning valguskunstnik Palle Palme Rootsist.

“Rujas” kehastab Urmas Alenderit Teatri NO99 näitleja Sergo Vares ja Jaanus Nõgistot Risto Kübar samast teatrist, Rein Rannapit Priit Võigemast Tallinna Linnateatrist ning Margus Kappelit Arno Tamm Viljandi Kultuuriakadeemiast. Teistes osades astuvad lavale Evelin Pang Tallinna Linnateatrist, Margus Prangel Eesti Draamateatrist, vanemuislased Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik, Robert Annus, samuti Tõnis Mägi jt. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester, bänd, ooperikoor ja tantsijad.

Rockooper „Ruja” esietendub 15. augustil Tartus Vanemuise suvelaval ning seda mängitakse kaheksal korral vaid sel suvel. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti. 

30.07.2008