Loe

28. novembril toimub Tom Stoppardi triloogia viimase osa esietendus ka Vanemuises.

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

VANEMUISE
VÄLKSÕNUM 

Neljapäeval  28. novembril esietendub Vanemuise väikeses majas Tom Stoppardi triloogia “Utoopia rannik” kolmas osa „Kaldale heidetud”, mis valmib Ugala ja Vanemuise ühistööna ning jõuab publiku ette nii Tartus kui Viljandis.

Ühe säravaima kaasaegse draamakirjaniku Tom Stoppardi triloogia kolmas osa „Kaldale heidetud” räägib 19. sajandil Venemaal tekkinud ning Euroopa revolutsioonide laines kaasa löönud intelligentsi elust paguluses. 1848. aasta rahvuslike revolutsioonide laine on paisanud need „romantilised pagulased” Inglismaale, viimasele vabaduse saarele keset ajaloo tormi. Stoppardi kirgliku poliitilise draama keskmes on vene kirjanik, filosoof ja revolutsionäär Aleksandr Herzen, kelle pagulaskodus kohtuvad Karl Marx, Ivan Turgenev, Mihhail Bakunin, Nikolai Tšernõševski, Nikolai Ogarjov ja paljud teised tuntud ja vähem tuntud emigrandid, kelle poliitiline tegevus ja tulevikuühiskonna üle peetavad vaidlused moodustavadki ühe näidendi telgedest.

Tom Stoppardi triloogia kaks esimest osa „Teekond” ja „Laevahukk” esietendusid Tallinna Linnateatri ja Eesti Draamateatri koostöös tänavu kevadel.

„Kaldale heidetud” lavastab Heiti Pakk, lavakujunduse teeb Silver Vahtre ja kostüümid Maarja Meeru. Peaosas on Indrek Taalmaa (Endla). Teistes osades (kokku 32 erinevat rolli) on Vanemuise ja Ugala näitlejad, Kultuuriakadeemia tudengid ning teatristuudio lapsed.

Lisaks etendustele Tartus ja Viljandis, antakse sel hooajal ka kolm etendust Tallinnas. 
 

18.11.2013