Loe

Vanemuises esietendub Võrno ja Leinatamme teatritund

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

16. märtsil kl 12 esietendub Vanemuise väikeses majas teatritund „Aja lugu muusikas“. Tegemist on muusikalise ajalootunniga, mille on koostanud Tarmo Leinatamm ja Hannes Võrno ning mis keskendub klassitsismile. Räägitakse klassitsismist nii arhitektuuris, kujutavas kunstis, moekunstis, kirjanduses, muusikas kui teatris. Esitusele tuleval Haydni, Mozarti ja Beethoveni teosed.

Kas me teame ja oskame öelda, mis toimus maailmas just samal ajal, kui aurumasin leiutati? Kelle raamatuid ja kelle luulet loeti, kelle pilte vaadati? Kas me teame ja oskame öelda, kes olid kõige tegusamad heliloojad Euroopas, kui tuhandeid kilomeetreid eemal Ameerika mandril Iseseisvusdeklaratsioon ette loeti? „Aja lugu muusikas“ aitab ühe ajastu raames seoseid luua.

Lavastust ei ole mõeldud ainult koolilastele – huvitavaid fakte, teadmisi ning lõbusaid seiku tolle aja argielust jagub kõigile. Muuseas saab vastused küsimustele: kes leiutas giljotiini, kas Mozart on Tartus käinud ning kas ilma Napoleonita oleks maailm hoopis teistsugune?

Lavastuse produtsent on Vanemuise noortetöö juht Mall Türk, lavastaja Ain Mäeots, kunstnik Maarja Meeru, valguskujundaja Imbi Mälk, lavalise liikumise on seadnud Marika Aidla. Lisaks muusikaharidusega Tarmo Leinatammele ja moekunstniku haridusega Hannes Võrnole osalevad tunnis veel Maarja Mitt, Karmen Puis ja Vanemuise Sümfooniaorkester.

„Me kõik omame mingeid teadmisi klassitsismist – lavastus võtab publiku teadmistekillud, lisab oma panuse ja kokku moodustub terviklik pilt ühest olulisemast kunstisuunast, millele paljud järgnevad toetuvad. Vanemuisel on plaan muuta „Aja lugu muusikas“ sarjaks, mille järgmine osa võiks keskenduda näiteks romantismile,“ rääkis noortetöö juht Mall Türk.

„Aja lugu muusikas“ on lisaks esietendusele sellel hooajal mängukavas veel kolmel korral – 24. märtsil ning 7. ja 8. aprillil, etenduste algusaeg on kl 12. 
 

14.03.2011