Obinitsa

  • Draama
  • Obinitsas
  • Kestus: 02:50

Eepiline lugu ühest seto perest läbi 100 aasta

Obinitsa külas asub kaunis 30ndatel aastatel valminud puumaja, mida omal ajal kutsuti selle ehitanud ja sääl elanud kaupmehe pere järgi Kalju Maja. Maja hüüti ka Obinitsa aknaks, seal võeti seto kombe kohaselt vastu riigimehi, usurändureid ja teadlasi. Fotokunstnik Carl Sarap jäädvustas klaasnegatiividele Obinitsa ja viie kaunitarist peretütre ilu. Siis tuli nõukogude võim, kellele maja meeldis, aga pere ei meeldinud… Velskripunkt, meierei, kultuurimaja, raamatukogu, kolhoosi kontor – poole sajandi vanused ei tea enam Kaljudest midagi. Nende pereliikmed võtsid läände põgenedes või külmale maale sõites pildialbumid kaasa… Kas avada Obinitsa aken ja olla taas pere maskiballil või õdede kaksikpulmas, kas näha nii lähedalt sirpi, mis lõikab ja haamrit, mis lööb? Kas elada läbi meie maa perede saatust ida ja lääne väraval, kus tuul kogu aeg tõmbab ja puhub meid laiali nagu õitsenud võilille ebemeid?

Lavastuses on vägivaldseid stseene, kasutatakse sõja- ja pürotehnikat ning seetõttu ei pruugi see olla lastele kõige sobivam teatriõhtu.

Esietendus 2. juulil 2015 Obinitsas.

2015. aastal pälvisid Merle Jääger, Kauksi Ülle ja Ain Mäeots Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi, millega tunnustakse nende aastatepikkust tegevust Setomaa paikkondliku ajaloopärandi ja kultuuri mõtestamisel ning esitamisel teatrikunsti abil.

Obinitsa TEATRIBUSS
Igal etenduse päeval 2 tundi enne etenduse algust väljub Vanemuise teatri alumisest parklast teatribuss Obinitsasse.
Obinitsast tagasi Tartusse väljub buss 15 minutit pärast etenduse lõppu. Bussipileteid on piiratud kogus!
Tartu – Obinitsa – Tartu bussipilet maksab 10 € ja pileti saab osta Vanemuise teatri kassadest. Teatribussiga sõita soovijail palume piletid välja osta hiljemalt etendusele eelneval päeval. Bussipilet ei kehti etenduse pääsmena!
Ostetud pileteid ei vahetata ega osteta tagasi.

Vaata pildigaleriid proovist

KAVALEHT

Seotud tooted

Peko DVD 14.90  9.99 

Artiklid