GO – mäng kahele

  • Ballett
  • Väikeses majas
  • Kestus: 01:45
  • Järgmine etendus: 09.05 - 19:00

Ballett kahes vaatuses Lepo Sumera muusikale

Lavastaja Teet Kase sõnul on GO vaimukas, irooniline, mõtlik, pühitsev, kõiksust haarav ja olemise ilu puudutav mäng keha, heli ning rütmi- ja valgusfiguuride, ajatuse, lihtsuse, melanhoolia ning rõõmuga.

Lepo Sumera kontrastirohkele muusikale loodud balleti läbivaks jooneks on mängu eritahulisus. Sumera helipärandist hoolikalt valitud teosed raamistavad ja toetavad rütmide ning faktuuri vastandlikkusel põhinevat koosmängu tantsijatega.

GO on kaasaegne ballett, mis köidab publiku kõiki meeli ning kõnetab teemaga, mis igaühele äratuntav. Vaate- ja kuuldemängu maagia aluseks on sajandeid vana Hiinast pärit intellektuaalne lauamäng GO, mille reeglid on küll kiiresti omandatavad, kuid vilumuse saavutamiseks kulub terve elu.

GO on harmooniakunst. Mänguplatsil tuleb kahel partneril liigutada musti ja valgeid kive, piirata oma mõjuala. Suurt tähtsust omavad aga kividevahelised ühendused – need võivad olla kas jäigad ja vahetud või kaudsed ja hajusad. Tasakaalu ja seotuse lõhkumine mänguseisus sõltub vaid ühestainsast liigutusest. Nii, nagu inimestevahelistes mängudeski, on küsimus reguleerituses – kui kaugele võib mänguga minna, millal pakub see rõõmu ja millal muutub fataalseks?

Lavastuse karakterid ja nende suhted on osaliselt inspireeritud Nobeli kirjandusauhinna laureaadi, Jaapani kirjaniku Yasunari Kawabata, romaanidest “Go-mängu meister” ja “Lumine maa”. Kirjanik tutvustab inimsuhete komplektsust, isolatsiooni, üksindust ja Jaapani kunstile omapärast esteetikat, ilu ja kurbust.

Esietendus 25. oktoobril 2014 Vanemuise väikeses majas

KAVALEHT

 

Videos

Artiklid

GO – mäng kahele

  • Ballett
  • Väikeses majas
  • Kestus: 01:45
Please choose date for which to purchase tickets
Osta pilet