Ärkame taas

  • Haridusprojektid
  • Väikeses majas

Aeg, kus kõik on võimalik

Tänavuse suvekooli keskmes on sõnalavastus. Ettevalmistused algasid juba kevadel, peale prooviesinemisi. Kooli pääsenud noored pidid esmalt oma vanematelt üles kirjutama lood- meenutused taasiseseisvumisperioodist. Nende jutustuste alusel tehti etüüde ning lavastajate abil valiti välja stseenid, mis suvekooli käigus vaatajate ette tuuakse. Noored on laval oma vanemate lugudega taasärkamisajast, mil nende vanemad olid just samas eas kui suvekooli õpilased praegu, 14-18 aastased. Ja laval ei ole mitte ainult vanemate lood, vaid ka kostüümid on emadelt-isadelt: diskokleidid, peapaelad, dressipluusid ja “Ei fosforiidile!” särgid!

Aeg on muutunud, aga nooruse jõud, usk ja  energia on sama, tulge ja veenduge ise!

Märgi end tulijaks Facebookis!

Esietendus 12. augustil 2017 Vanemuise väikeses majas

 

Vanemuine korraldab Kollase Kassi Suvekooli alates 2010. aastast. Suvekool toimub 3. – 12. augustini Vanemuise väikeses majas Kristo Tootsi ja Katrin Kalma juhendamisel. Kümnekonna päeva jooksul valmib juhendajate käe all lavastus, kus laval on suvekooli õpilased, aga nende kanda on ka lavastuse tehniline pool. Varasemalt on suvekooli raames valminud draamalavastused, muusikalid ja ooper.

Juhendajad Kristo Toots ja Katrin Kalma

Osades Agatha Dooni Murro, Anel Naumann, Anete Maremäe, Arleen Rillo, Caldera Zoova, Elis Talvet, Eva Metspalu, Franz Joseph Sinimäe, Hanna Aadusoo, Hanna-Liis Sootla, Karita Käesel, Karmen Parijõgi, Katariina Raudsepp, Kristjan Häggblom, Laurits Martin Muru, Liis Lillemägi, Liis Teppe, Liis Tõntsel, Liisbet Hellenurme, Mann Rask, Markus Huul, Oskar Puis, Robin Õige, Sander Kõiv, Saskia Reintam, Sigrid Kinguste, Triinu Halgma, Triinu-Liis Tammjärv