Inimesed

Tamar Nugis

  • ooperisolist

Tamar Nugis alustas lauluõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Vivian Kallaste juhendusel ning lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis. Kevadel 2016 täiendas Tamar Nugis end Soomes, Sibeliuse Akadeemias, kus tema lauluõpetajaks oli Annika Ollinkari. Ta on osalenud prof Eva Märtsoni ja Alexander Schmalczi Saksa Lied’i meistrikursustel, samuti on ta osa võtnud Asta Krikščiūnaitė, Margarita Gruzdeva, Natalja Bogaleva, Peter Konwitschny, Stephan Jörise jt meistriklassidest.

Tamar Nugis võitis 2013. aastal Vello Jürnale pühendatud II vabariiklikul vokalistide konkursil I preemia ja parima laulu eripreemia.

Tema tähtsamate rollide hulka kuuluvad Salieri (Rimski-Korsakovi „Mozart ja Salieri” – Vanemuine, 2016), Krahv Almaviva (Mozarti „Figaro pulm” – Sibeliuse Akadeemia, 2016), Ärni (Aintsi „Rehepapp” – Vanemuine, 2016), Moritadimüüja (Tubina „Reigi õpetaja” – Vanemuine, 2016), Belcore (Donizetti „Armujook” – EMTA Ooperistuudio, 2015) ja Ben (Menotti „Telefon” – EMTA Ooperistuudio, 2015). Suurvormide solistina on ta laulnud teostes nagu Fauré’  „Reekviem”, Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium”, Charpentier’ „Te Deum”, Schuberti Missa Es-duur ja Tobias-Duesbergi „Reekviem”.

Aastatel 2009–2015 oli Tamar Nugis Savonlinna ooperifestivali koori liige. Ta kuulub ansamblisse X-Panda, kellega anti 2016. aasta oktoobris välja teine stuudioalbum “Reflections”.