Andres Noormets

VANEMUISE TEATRIS AASTAST 2014
LAVASTAJA

Sündinud:
– 1. oktoobril 1963

Haridustee:
– 1988. aastal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli 13. lennu
– 2006 Tegevusliku improvisatsiooni (Action Theater™) õpetaja litsents

Teatritee:

1998-1994 Ugala teater, näitleja ja lavastaja
– 1994-1995 vabakutseline lavastaja
– 1990-2001 Viljandi Kultuurikolledž, lavakõne ja näitlejameisterlikkuse õppejõud, dotsent (1994–99 teatrikateedri juhataja)
– 1996-1999  Ugala teater, lavastaja
– 1997-2005 ELL esimees
– 1999-2000  Ugala teater, kunstiline juht
– 2001-2005  Ugala teater, näitleja
– 2005-2014  Endla teater, lavastaja
– alates 2014 Vanemuise teater, lavastaja

Lavastused Vanemuises hooajal:

– Laanem – “Pildilt kukkujad” (2015)
– Shakespeare – “Othello” (2016)

Lavastused Vanemuise teatris:

– Norén – “Deemonid” (2014)
– kadrinoormets – “go neo und romantix” (2015)

Lavastused mujal:

– Saar/ Tross / Noormets “Mäng” (1991, Ugala)
– Unamuno / Noormets “Ühe kire lugu”  ( 1992, Ugala)
– Wilde / Noormets “Dorian Gray portree”  (1993, Ugala)
– Rummo “Valguse põik” (1993,  Ugala)
– Kruusvall / Noormets “Kevadine eine” (1994, ETV)
– Dumas noorem / Verdi / Noormets ” “LaTraviata” öö” (1995 Ugala)
– Kunder “Kroonu onu” (1995 Ugala, Viljandi Kultuurikolledzi I lend)
– Slavkin / Noormets “Tagasi kadunud maailma” (1995, ETV)
– Molina “Kadunud sõrmus” (1996, Ugala)
– Krüss / Tammearu / Noormets “Timm Thaler ehk Müüdud naer” (1996, Ugala)
– Schaeffer “Showmani elu” (1997 Ugala, Viljandi Kultuurikolledži I lend)
– Tammsaare / Kasterpalu “Tõde ja õigus I”  (1997, Ugala)
– Tätte “Ristumine peateega” (1998,  Endla)
– Nordberg “Üks mees: Roheline” (1998, Ugala)
– Claudel “Maarja kuulutamine” (1998, Viljandi Kultuurikolledži III lend)
– Tätte “Ristumine peateega” (1999 Theaterdock, Berliin)
– Pinter “Kojutulek” (1999, Tallinna Linnateater)
– Andreas W “Meremaa võlur. Päeva kaldad” (1999,  Ugala)
– Tammsaare “Juudit”  (1999,  Ugala)
– McPherson, “See pärnapuulehtla”  (1999,  Ugala)
– Tätte “Ristumine peateega” (2000, Valmiera teater, Läti)
– Eisen “Euroopasse!” (2001, Viljandi Kultuurikolledži III lend)
– McPherson, “Teisel pool”  (2001,  Emajõe Suveteater)
– Remsu, “Vabaduse rist”  (2001,  Ugala)
– Lennuk, “Rongid siin enam ei …” (2002, Ugala)
– Kitzbergi projekt (2002, Ugala)
– Noormets, “Lumejänesed” (2002,  Ugala)
– Schmitt, “Kuldne mees” (2003,  Rakvere teater)
– Kivirähk “Godot’ oodates”  (2003 Festival Draama 03)
– Verne / Noormets, “80 päevaga ümber maailma” (2004, Ugala)
– Gorki / Noormets / Lorca / Lotjanu “Mustlaslaager läheb taevasse” (2004, Emajõe Suveteater)
– Noormets “Aastapäeva pidu” (2004, Ugala)
– Noormets,”Lumejänesed” (2004, Raadioteater)
– Greig ”Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus kunagi armastas” (2005, Endla)
– Noormets / Suuman + Rakvere teatri näitlejad (rühmatöö) “Kaduviku riik” (2005, Rakvere teater)
– Noormets “Lumejänesed” (2005–2006, ETV seriaal)
– Kaplinski, “Kaks päikest”  (2005, NO 99)
– Tätte “Palju õnne argipäevaks!” (2005, Raadioteater)
– Kitzberg “Kauka jumal” (2006, Endla)
– Ashilevi “Nagu poisid vihma käes” (2006, Endla)
– “Reunioon” (2006, Baltoscandal)
– Koff, “Sabaga täht” (2006,  Endla)
– Tšehhov “Kajakas” (2007, Endla)
– Rühmatöö “LP12″33 1/3rpm” (2007 Prantsusmaal ja Kanuti Gildi saalis)
– Noormets “Salasõber” (2007,  Endla)
– Algus “Janu” (2008,  Endla)
– “Vaterland” (2008 Notafe festivalil Pärismuusika aidas)
– “Saja-aastane laps” (2008, Endla)
– Vadi “Ballettmeister” (2009, Endla)
– Noormets “Öö“  (2009, Raadioteater)
– Straider “Mässajad” (2009, Endla)
– Noormets “Vaikus ja karjed”  (2010, Raadioteater)
– Noormets “algus”  (2010,  Endla)
– Ibsen “Stockmannid”  (2010, Ugala)
– Kitzberg “Tuulte pöörises” (2010, Rakvere Teater)
– Kangur / Noormets “Timbulimbu ja talv“ (2010,  Endla)
– Gomez / Galan “Meeste kodu” (2010, Ugala)
– Stadler “Lõpp”  (2011,  Endla)
– Ashilevi “Minakassett” (2011, Raadioteater)
– Kadri Noormets / Andres Noormets “Arizona“( 2011, notafe)
– Noormets “Hamlet Anderson”  (2011,  Endla)
– Laanem “Nähtamatu maja”  (2012, Endla)
– Strider “Mässajad“  (2012, Raadioteater)
– Raud “Musta pori näkku” (2012, Vanemuine)
– Bisset “Tiiger, tiiger!” (2012, Endla)
– Salervo “Vaikus” (2013, Endla)
– Noormets “köök/keittiö”  (2013, Rakvere Teater/Tampere Teatteri Telakka/Lahti Vanha Juko)
– Vampilov “Hüvastijätt juunis” (2014, Endla)
– O’Reilly “Mandel ja merihobu” (2014, Endla)
– Noormets “Jõgi“ (2014, Raadioteater)
– Noren “Deemonid” (2014, Vanemuine)
– Tšehhov “3 õde” (2014, Rakvere Teater)

 

Tunnustus:
1995 Eesti Teatriliidu Ants Lauteri nimeline preemia
2011 Prix Europa auhind parimale kuuldemängule (“Vaikus ja karjed”, Raadioteater)
2015 Eesti Teatriliidu lavastaja preemia