Vanemuise teatri Kollase Kassi Suvekool toimub tänavu 4.-14. juunil. Vanemuise ooperisolistide Rasmus Kulli ja Reigo Tamme juhendamisel valmib suvekooli raames „Nooremuine“ – muusikalavastus ooperi lavaletoomisest.

Lavastusprotsessis osalevad noored teatrihuvilised vanuses 12 kuni 18 aastat. Suvekooli kümnepäevane programm on tihe ja põnev ning selle käigus tutvutakse lavataguste ametitega, toimuvad treeningtunnid nii häälele kui ka kehalisele liikumisele ja eneseväljendusele.

Osalevad: Anete Maremäe, Brett Lee Aso, Brita Herja, Elis Talvet, Erich Richard Rosental, Eva Liisa Metspalu, Greete Korol, Hanna Aadusoo, Helina Udeküll, Jasmin Saar, Karin Rea, Karita Käesel, Karl Raid, Karoliine Pärlin, Kaur Karjus, Kristiina Raahel Uiga, Kristin Pogost, Kristin Prits, Laurits Muru, Liis Tõntsel, Linda Lukas, Marion Kukk, Markus Huul, Marta Külaots, Oskar Puis, Pilletriin Peterson, Randen Sakson, Reno Vosmi, Saara Kaljujärv, Sander Kõiv, Saskia Reintam, Triinu Halgma ja Triinu Hommik.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi Suvekooli alates 2010. aastast. Varem on suvekooli raames valminud draamalavastused ja muusikalid, ooperižanris pannakse end proovile esmakordselt.
„Nooremuise“ originaallibreto koosneb erinevatest ooperisüžeedest ning žanriliselt on lavastajad Tamm ja Kull selle määratlenud post-post-postmodernistlikuks laulumänguks ühes vaatuses. Lavastajate kinnitusel pakutakse ainulaadset võimalust näha lähedalt teatriime sündi ning kohtuda erakordsete tegelastega Eesti rahvusmütoloogiast.

Kollase Kassi Suvekooli lõpuetendus toimub 14. juunil kell 16 Vanemuise väikeses majas.
Piletid müügil Vanemuise kassades ning Piletimaailmas.

 

Esimene suvekool toimus 2010. aastal ja lõpulavastuseks oli “Saaremaa onupojad”.
2011. aasta suvekooli lavastus oli O.Lutsu / Ü.Vinteri “Kevade”, lavastajad Jaan Willem Sibul, Madis Milling ja Katrin Luts.
2012. aasta Kollase Kassi suvekoolis lavastasid Jaan Willem Sibul ja Madis Milling revüüprogrammi “Vellkamm tu Estõunia”.
2013. aasta suvekooli peateema oli lavavõitlus. Lavastajad Merle Jääger, Imre Toomeoks ja kaskadöör Mati Tikk tõid lavale erinevate ajastute võitlus-stseene lavastuses “Lõpp on vaikus”.
2014. aasta suvekool tähistas pisikest juubelit tuues suure maja lavale kõige erinevamaid kassikaraktereid lavastuses “Kassid”. Lavastajad Janek  Savolainen ja Katrin Pärn.